BL - Bajern vatrometom otvorio novu sezonu! (video)

Izvor: Sportske.net, 14.Avg.2015, 22:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

BL - Bajern 'vatrometom' otvorio novu sezonu! (video)

Nova sezona nemačkog šampionata, 53. po redu, počela je u petak duelom na "Alijanc Areni" gde je aktuelni šampion ugostio i deklasirao ekipu Hamburga. Minhenski Bajern slavio je rezultatom 5:0 (1:0) u meču koji je obeležila totalna dominacija ekipe Pepa Gvardiole. Golove pogledajte OVDE! Prva trećina prvog poluvremena protekla je u znaku dominacije domaće ekipe ali je nedostajalo prilika pred golom Hamburga. Prvu pravu priliku Bajern je stvorio u 21. minutu, nakon oštrog centaršuta Filipa Lama i udarca glavom Roberta Levandovskog. Šest minuta nakon što je lopta prohujala preko prečke gola Renea Adlera defanzivac Bajerna Mehdi Benatija biva najviši u skoku posle prekida i postiže prvi pogodak u novoj bundesligaškoj sezoni. Prekid sa desne strane terena izveo je Ćabi Alonso a štoper domaćih pogodio je mrežu desnim ramenom, premda je najpre zahvatio loptu glavom. Foto: Beta/AP Photo/Kerstin Joensson Do odlaska na odmor Bajern je nastavio da kontroliše igru a od boljih prilika valja navesti udarce Tomasa Milera, Žeroma Boatenga i Davida Alabe koji su viđeni u poslednjih 15 minuta prvog dela. Znatno sadržajnije bilo je drugo poluvreme pošto su četiri od pet pogodaka fudbaleri Bajerna postigli nakon pauze. Već posle šest minuta igre u drugom delu Alaba testira Adlera iz slobodnog udarca, a nedugo zatim pada drugi gol na meču. Poljski reprezentativac Robert Levandovski pratio je akciju i iskoristio lošu intervenciju defanzivca Hamburga, pa je sa desetak metara zakucao loptu u donji levi ugao gola gostujuće ekipe. Foto: Beta/AP Photo/Kerstin Joensson Domaćin je nastavio da melje protivnika posle drugog pogotka pa se nije dugo čekalo da Rene Adler ponovo vadi loptu iz mreže. Agilni Daglas Kosta uspeo je da stigne loptu i spreči da ode u aut posle čega je spoljnim delom levog stopala pogodio Tomasa Milera u trepavicu a ovaj loptu šalje u mrežu za 3:0. Mogao je novajlija Arturo Vidal da se upiše u strelce u 72. minutu ali je sa deset metara poslao loptu van okvira gola. Minut kasnije Tomas Miler postiže svoj drugi a Bajernov četvrti pogodak na utakmici na asistenciju Roberta Levandovskog. Foto: Beta/AP Photo/Kerstin Joensson Do kraja utakmice Daglas Kosta je svim silama pokušavao da stigne do prvenca u dresu Bajerna što mu je pošlo za rukom u 87. minutu. Očekivali su defanzivci Hamburga da će sudija svirati faul ali su fudbaleri Bajerna nastavili da igraju pa je Brazilac preciznim udarcem u donji desni ugao Adlerovog gola postavio konačnih 5:0. Foto: Beta/AP Photo/Kerstin Joensson Posle svega viđenog, može se konstatovati da je Bajern večeras demonstrirao silu u svim aspektima fudbalske igre.