BL: Bajern ubedljiv, gol Rajkovića

Izvor: B92, 27.Avg.2011, 18:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U četvrtom kolu Bundeslige srpski reprezentativac Slobodan Rajković postigao je gol na debiju u dresu Hamburgera, ali je njegov tim poražen od Keln sa 4:3.

Minhenski Bajern je bio ubedljiv u Kajzerslauternu i slavio sa 3:0. Sva tri gola postigao je napadač reprezentacije Nemačke Mario Gomes.

Frajburg je istim rezultatom pobedio Volfsburg, golove su postigli Bart, Jendrišek i Makiadi, dok je Nirnberg golom Esvijen pobedio Augzburg. U derbi susretu četvrtog kola Bajer i >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Borusija odigrali su meč bez golova.

Šampion iz prethodne sezone je u Leverkuzenu osvojio bod, a svih 90 minuta odigrao je srpski reprezentativac Neven Subotić.

Hamburg je u meču sa Kelnom poveo golom Petrića iz jedanaesterca u 11. minutu. Gosri su izjednačili preko Čičija deset minuta kasnije, a u četvrtom minutu drugog poluvremena slovenački reprezentativac Milivoje Novaković postiže gol za vođstvo "jarčeva".

Slobodan Rajković u 59. minutu postiže gol za izjednačenja, a tri minuta kasnije Son ponovo donosi rezultatsku prednost timu sa severa Nemačka. Ipak štoperski tandem Rajković-Vesterman do kraja meča nije uspeo da "sačuva" mrežu. Gosti su preko Klemensa i MekKena u poslednjih šest minuta meča došli do novog preokreta i pobede.