BL: Bajern proradio

Izvor: B92, Beta, 29.Okt.2010, 23:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Šampion Nemačke Bajern Minhen zabeležio je sigurnu pobedu nad Frajburgom sa 4:2 (1:0) u jednom od najboljih mečeva u sezoni.

Iako je odbrana Bavaraca dosta oscilirala, napad Luja Van Gala je bio besprekoran i iz pet šuteva u okvir gola četiri puta zatresao mrežu.

U prvom poluvremenu pogodio je Demikelis, a u nastavku Gomes, Timoščuk i Kros. Rajzinger je u jednom trenutku smanjio na 2:1, a konačan rezultat postavio je Brafeid autogolom u finišu.
Ovom pobedom Bajern se izjednačio sa rivalom na deobi sedmog mesta sa po 15 bodova iz deset mečeva.

Derbi kola igra se u nedelju kada se sastaju lideri Majnc i Borusija iz Dortmunda. zanimljivo će biti i u Gelzenkirhenu gde Šalke dočekuje Bajer iz Leverkuzena.