BL: Bajern lako sa Štutgartom

Izvor: B92, 27.Jan.2013, 20:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lider Bundeslige Bajern iz Minhena savladao je ekipu Štutgarta na gostujućem terenu sa 2:0 (0:0) u 19. kolu nacionalnog šampionata Nemačke.

Bavarci su ovom pobedom uvećali svoju prednost na 11 bodova, s obzirom da je Leverkuzen odigrao samo nerešeno u subotu. 'Švabama' je ovo treći poraz u nizu, a trenutno su 11.

U prvom delu igre nije bilo golova, da bi Mario Mandžukić novim golom doveo Bajern u vođstvo u 50. minutu. Pobedu Bavaraca potvrdio je Tomas Miler dvadeset >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << minuta kasnije, na asistenciju strelca prvog gola.

Domaći su meč završiči sa igračem manje, pošto je Harnik u 80. minutu zaradio drugi žuti karton.

Ranije u toku dana, Hamburg je savladao Verder, dok su u mečevima odigranim ranije tokom vikenda pobede ostvarili Dortmund i Ajntraht.