BL: Augzburg pregazio Štutgart

Izvor: B92, 09.Feb.2014, 19:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Na gostujućem terenu Augzburg je istakao kandidaturu za plasman u Ligu Evrope pobedom nad Štutgartom od 4:1 u 20. kolu Bundeslige.

Dvostruki strelac za Augzburg bio je Han, a upisali su se Milik i Verner. Počasni pogodak za 'švabe' postigao je Rauš.

U posledna četiri meča Štutgart nije osvojio nijedan bod, dok njihov protivnik ne zna za poraz u prethodnih pet, a od toga su četiri puta pobedili.

Iako rezultat ne pokazuje tako, domaća ekipa imala je prve dve >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << prilike, ali nijednu nije uspeo da iskoristi Mohamed Abdelue.

Nakon toga u prvom poluvremenu igrao je samo jedan tim. Pas u 35. minutu poslao je Tobijas Verner, a mrežu je pronašao smireni Arkadiuš Milik.

Od 40. minuta trajala je opsada gola 'švaba'. Prvo je priliku propustio Verner, da bi nakon tri minuta Andre Han prvo sjajno iskontrolisao loptu, pa je udarcem sa dosta felša poslao iza golmana Maningera.

Na samom startu drugog poluvremena Vedad Ibišević dobija crveni karton i ostavlja svoj tim na cedilu.

Nakon toga gostima nije bilo teško da povećaju prednost, gol ponovo postiže Andre Han, na asistenciju Ostržoleka.

Ipak, Štutgart se nije potpuno predao, pa je Konstantin Rauš postigao počasni gol u 62. minutu. Konačan rezultat postavio je Verner dva minuta kasnije i tako pored asistencije zabeležio i gol.

Volfsburg – Majnc 3:0

Verder Bremen – Borusija Dortmund 1:5

Nirnberg – Bajern Minhen 0:2

Frajburg – Hofenhajm 1:1

Ajntraht Frankfurt – Ajntraht Braunšvajg 3:0

Hamburger – Herta 0:3

Štutgart – Augsburg 1:4