BFC: Denis Stojnić sprečio sramotu

Izvor: B92, 10.Nov.2013, 13:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

BFC: Denis Stojnić sprečio sramotu

Glavni meč na "Bosnia Fight Championship" između Denisa Stojnića i Rika Rodrigesa proglašen je nevažećim zbog sramotne greške sudije Ismara Šapčanina.

On je na nekoliko sekundi pre kraja prve runde prekinuo meč zbog, kako je on to posle rekao, teškog nokauta. Međutim, na snimku se jasno vidi da je to daleko od istine.

Riko Rodriges je bio u podređenom položaju i izvan konopaca, ali je bio neoštećen prilikom napada Denisa Stojnića. Stojnić je pogledao prema >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sudiji, a ovaj odmah prekinuo borbu.

Oba borca bila su zbunjena odlukom da se meč prekine, a pošto sudija nije hteo da promeni odluku, Rodriges je krajnje iznerviran napustio ring.

Stojnić je proglašen pobednikom, ali je nepravda ispravljena i meč zaveden kao "no contest".

Evo kako je sudija, koji je pokvario ceo spektakl, objasnio svoju odluku.

"Zašto sam prekinuo borbu? Odgovor je jednostavan: nisam bio dorastao zadatku! Na snimku se jasno vidi i nije bilo osnove za onako rani prekid borbe. Previše je bilo emocija, a premalo iskustva da se nosim s time. Na mene je uticala i giljotina koja se dogodila u borbi pre, uticao je Denisov pogled i u jednom trenutku sam mislio da Riko tapka, a onda čak da je u nesvesti. Ljudi, drukčije je to u ringu", napisao je Šapčanin na svom fejsbuk profilu, a preneo Fightsite.hr.

Oglasio se i Stojnić, koji je rekao da želi ponovo da radi meč sa Rodrigesom, na bilo kom takmičenju.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Poništena borba između Stojnića i Rodrigeza

Izvor: Nezavisne Novine, 10.Nov.2013

Glavni meč na "Bosnia Fight Championship" između Denisa Stojnića i Rika Rodrigeza proglašen je nevažećim zbog greške sudije Ismara Šapčanina.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.