BERLINSKI MARATON: Asefa i Kipčoge odbranili titulu, Etiopljanka postavila i svetski rekord

Izvor: SrbijaDanas.com, 24.Sep.2023, 13:14

BERLINSKI MARATON: Asefa i Kipčoge odbranili titulu, Etiopljanka postavila i svetski rekord

Kenijci dominantni.

Etiopljanka Tigist Asefa pobednica je maratona u Berlinu pošto je 42 kilometara i 195 metara pretrčala za dva sata, 11 minuta i 53 skunde.

Asefa je tim rezultatom oborila i svetski rekord koji je držala Brigid Kosgei od maratona u Čikagu 2019. godina, a ujedno je odbranila prošlogodišnju pobedu. Drugo mesto je zauzela Kenijka Šeila Čepkirui sa vremenom 2:17:49 časova, a treća je bila Magdalena Šauri iz Tanzanije.

U muškoj konkurenciji >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << pobedio je Kenijac Elijud Kipčoge ostvarivši vreme 2:02:42 časa, odbranivši takođe pobedu iz prošle godine kada je postavio i svetski rekord. Iza Kipčogea je kao drugi kroz cilj prošao njegov sunarodnik Vinsent Kipkemoi, dok je treći bio Tadese Takele iz Etiopije.

Nastavak na SrbijaDanas.com...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.