Izvor: Sportski Žurnal, 22.Nov.2011, 22:02 (ažurirano 02.Apr.2020.)
BEJZBOL: Igračima dozvoljeno da puše
Predstavnici igrača i čelnika Američke bejzbol lige (MLB) potpisali su novi kolektivni ugovor koji ograničava pušenje duvana tokom meča, ali ih ne zabranjuje.
U novom ugovoru se navodi da igrači smeju da puše tokom meča, ali ih ne mogu nositi u džepovima i koristiti ih dok daju izjave novinarima.
Šef udruženja igrača Majkl Vejner rekao je da oni razumeju da je duvan štetan i da može da utiče na ponašanje, ali smatraju da bi potpuna zabrana bila neodgovarajuća.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << />
Predstavnik kampanje za borbu protiv duvanskog dima Metju Majers rekao je da nova ograničenja predstavljaju značajan napredak, ali i dalje insistira na potpunoj zabrani.
Bejzbol će, po novom ugovoru, postati prvi sport u Severnoj Americi u kojem je dozvoljeno testiranje krvi igrača na hormon rasta.
Igrač koji bude pozitivan suspendovaće se na 50 mečeva.
Novi ugovor, takođe, ima klauzule koje će više u odnosu na prethodni ograničiti rashode vlasnika klubova za angažovanje novih igrača
Nastavak na Sportski Žurnal...






