B92 u MK: Niko kao Keke, Kimi heroj

Izvor: B92, 27.Maj.2013, 11:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

B92 u MK: Niko kao Keke, Kimi heroj

Trku za Veliku nagradu Monaka obeležila je dominacija Nika Rozberga u Mercedesu. Još jednom se ispostavilo da je pol pozicija ključna na ulicama Monte Karla.

Rozberg je 30 godina posle svog oca Kekea pobedio na toj trci i ispisao nove stranice istorije. Nijednoj porodičnoj dinastiji to ranije nije uspelo u Formuli 1.

Nemac je dominirao od prvog do poslednjeg kruga, ali njegov trijumf je prošao u senci protesta zbog testa koji je Pireli obavio sa nemačkim timom između trka u Barseloni i Kneževini.

Opširnije o trci u Monte Karlu čitajte u tekstu Jelene Trajković.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.