Izvor: B92, 26.Avg.2021, 16:29
Australijan open uvodi novu promenu
Organizatori teniskog Australijan opena saopštili su da će umesto obaveznog karantina u hotelu, na turniru sledeće godine biti uspostavljen bezbednosni mehur.
Učesnici ovogodišnjeg Australijan opena su po dolasku morali da provedu 14 dana u hotelskim sobama u karantinu uz minimalno vreme za treninge, zbog strogih pravila australijske vlade u vezi sa sprečavanjem širenja korona virusa.
Brojni teniseri su se žalili na uslove, zbog čega je promenjena procedura za >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << grend slem turnir naredne godine.
Direktor Australijan opena Kreg Tajli rekao je da će mehur omogućiti igračima da se slobodno kreću između hotela i terena.
"Oni su tako zaštićeni, čuvaće se i međusobno i od zajednice. Posle dve nedelje izaći će i moći će da se takmiče na Australijan openu pred publikom", rekao je Tajli za australijsku televiziju Devet, preneo je Bi-Bi-Si (BBC).
On je rekao da organizatori turnira rade sa australijskom vladom na donošenju odluka u vezi sa brojem gledalaca na prvom grend slem turniru u sezoni.
Zbog povećanog broja zaraženih koronavirusom u Melburnu je na snazi lokdaun, a Tajli je rekao da se nada da će Australija do novembra ispuniti cilj od 80 odsto vakcinisanih medju odraslima.
"To će sigurno pomoći situaciji za turnir u januaru", rekao je on.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.











