Izvor: Blic, 02.Dec.2003, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Australija za zagrevanje
Australija za zagrevanje
Reprezentacija Australije prvi je protivnik rukometašica Srbije i Crne Gore na Svetskom prvenstvu u Hrvatskoj, koje počinje danas i igra se do 14. decembra i finala u Zagrebu. Utakmica se igra u 16 časova u splitskog dvorani 'Gripe' i niko ne sumnja da će plave osvojiti prve bodove u A grupi.
- Znamo Francuskinje, Španjolke i Hrvatice, ali o Australiji nemamo nikakve informacije. Mislim, nisu nam bile ni potrebne, jer se sigurno radi o najslabijoj >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << ekipi u našoj grupi. Zato je dobro što prvo igramo sa njima, kako bi ubedljivo pobedile i stekle samopouzdanje - rekla je Maja Savić, nezamenjiva na levom krilu.
Rerprezentacija je dosta podmlađena?
- Sa Svetskog prvenstva u Italiji održanog 2001. godine ostalo je nas samo četiri - Milanović, Knežević, Petrović i ja. Promena je izuzetno velika, ali i neophodna, kako bi mlađe rukometašice dobile priliku da igraju na velikom takmičenju. Sve su reprezentacije prošle kroz isto, preživećemo i mi. Ne plašim se, imamo dobre igračice i sastav spreman da se bori za visok plasman u Hrvatskoj. Naravno, ne zavisi sve od nas, jer su favoriti Rusija, Danska i Norveška, a u našoj grupi Francuska.
Šta bi predstavljalo uspeh za Srbiju i Crnu Goru na Svetskom prvenstvu?
- U prvom planu je plasman na Olimpijske igre u Atini naredne godine, što znači da moramo da završimo među pet najboljih u Hrvatskoj. Realno, mesto nam je u vrhu, ali ponavljam da se radi o podmlađenoj reprezentaciji i da nam je potrebno vreme za uigravanje. Za početak bi bilo dobro da budemo prve u našoj grupi, a za dalje ćemo videti - dodala je Maja Savić.
Veliki problem za našu nacionalnu selekciju predstavlja i povreda Sanje Jovović, koja je ostala kod kuće. Takođe, Bojana Petrović se reprezentaciji priključila pre četiri dana, tako da će današnji meč sa Australijom pokazati šta možemo da očekujemo od prvog beka Evrope. A. Pijevac












