Atletiko velikim preokretom razočarao hrabri Eibar

Izvor: B92, 01.Sep.2019, 21:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su Eibar rezultatom 3:2 u 3. kolu španske LaLige.

Atletiko je zadržao maksimalan učinak posle tri kola i ostao prvi na tabeli španskog prvenstva.

Klub iz Madrida nije imao lak zadatak posle "otpisanog" Eibara i pobedu je morao da traži posle velikog zaostatka.

Već u 17. minutu bilo je 2:0 za goste, a strelci su bili Čarls i Arbilja.

Skupo plaćeni Žoao Feliks je uspeo da smanji prednost gostiju u 27. minutu.
Tim Dijega Simeona napadao je celo drugo poluvreme, a do izjednačenja je došao u 52. minutu preko Vitola. Šanse su se ređale, ali gola nije bilo, pa je izgledalo kao da će Eibar napraviti iznenađenje.

Međutim, Atletiko je uspeo da dođe do pobede. Mrežu Eibar zatresao je Tomas u 90. minutu za veliko slavlje na stadionu "Vanda Metropolitano".

Fudbaleri Valensije pobedili su Majorku sa 2:0, u trećem kolu Primere.

Oba gola su data iz penala, a strelac je bio Danijel Pareho, u 43. i 57. minutu.

Granada je iznenadila Espanjol i iz Barselone odnela ubedljivu pobedu, 3:0.

Gosti su poveli preko Puertasa u 13. minutu, a za konačan rezultat pobrinuli su se Fernandes i Aziz u drugom delu igre.