Izvor: MozzartSport.com, 20.Nov.2021, 21:34

Atletiko u svom "fazonu" - gol u 87. posle kornera za trijumf

Strelac je bio Felipe - 1:0

U poslednje vreme Atletiko Madrid igra mečeve sa dosta golova i često igra nerešeno. Međutim, nekako je u DNK Jorgandžijama kod Čola Simeonea da igraju na mali broj golova i slave obično sa 1:0. Upravo takav jedan meč Atletiko je odigrao protiv Osasune.

A još je i taj jedan gol došao posle kornera. Janik Karasko je odlično centrirao, a Felipe se našao na pravom mestu i matirao Osasunu.

Atletiko je >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << u poslednje vreme vezao tri remija na poslednje četiri utakmice. Večeras nije dopustio da mu se tako nešto dogodi.

Prvu veću šansu na utakmici stvorila je Osasuna. Igrao se 36. minut kada je Lukas Toro primio loptu i probao sa velike udaljenosti. Lopta je išla pod prečku, ali je Jan Oblak pokazao u toj situaciji kakav je majstor među stativama.

Atletiko se generalno mučio da dođe do prilika. Držao je posed lopte kratkim dodavanjima, čekao je rupu u odbrani gostiju, ali se ona nikako nije stvarala.

Jorgandžije su se poradovale u 56. minutu kada je Antoan Grizman postigao pogodak, ali je on poništen zbog ofsajda. Morali su izabranici Čola Simeonea sve ispočetka.

Na kraju rešenje - očekivano. Jedan gol, posle kornera. U Atletikovom „fazonu“.