Atletiko se vratio na treće mesto

Izvor: B92, 18.Jan.2015, 19:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Atletiko Madrida vratili su se na treće mesto na tabeli posle 19. kola španske Primere.

Atletiko je na svom terenu savladao Granadu rezultatom 2:0 i tako neutralisao poraz od Barselone u prošlom kolu.

’Jorgandžije’ imaju 41 bod, isto koliko i Katalonci, koji od 19 časova gostuju Deportivo La Korunji.

U prvih pola sata meča na ’Kalderonu’ nije bilo previše uzbuđenja, da bi u 33. minutu Abdul Sisoko, defanzivac Granade skrivio penal. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Najstrožu kaznu izveo je napadač Mario Mandžukić i doneo svojoj ekipi prednost.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, a domaći su potpuno umrtvili igru u drugom delu igre. Trinaesti trijumf u sezoni potvrdio je Raul Garsija u 88. minutu.

Nedelju je otvorio prvoplasirani Real Madrid sigurnom pobedom nad Hetafeom u gostima, dok se do kraja dana sastaju Deportivo – Barselona, Elče – Levante i Sevilja – Malaga.