Atletiko se okliznuo u Hihonu!

Izvor: B92, 19.Mar.2016, 19:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Atletiko Madrida napravili su veliki kiks koji će ih verovatno koštati titule.

"Jorgandžije" su neočekivano poražene u Hihonu od Sportinga 2:1, preokretom u poslednjih 11 minuta.

Atletiko je vodio golom Grizmana od 29. minuta, ali su Sanabrija i Kastro u finišu meča režirali preokret koji je gurnuo Barselonu ka tituli.

Katalonci imaju osam bodova više uz meča manje od drugoplasiranog Atletika, osam kola pre kraja Primere.

"Jorgandžije" >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << su poražene posle sedam kola, ali nisu ni zaslužile više od toga u Hihonu. Tim Dijega Simeonea je potpuno nadigran, samo jednom je šutirao u okvir gola i tako stigao do vođstva.

Domaćin je kontrolisao ritam meča, tražio remi, a na kraju je za hrabru igru nagrađen sa sva tri boda. Prvo je Sanabrija izjednačio iz slobodnog udarca, a onda je goste dotukao Kastro posle sjajne asistencije Džonatana.

Sporting je slavio pobedu posle četiri uzastopna poraza i osam kola bez trijumfa, ali je i dalje pretposlednji na tabeli, sa bodom manje od sigurne zone u kojoj su Rajo Valjekano i Granada, posle međusobnog remija 2:2.