Atletiko razmontiran, Vigo slavi Urugvajca

Izvor: Mondo, 01.Sep.2018, 20:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Simeoneov tim platio je punu cenu za neinventivnu igru u prvih 270 minuta u Primeri.

Na "Balaidosu", mestu na kom su padali, padaju i padaće favoriti za titulu prvaka, ove sezone "seča" je otvorena već u 3. kolu:

Selta - Atletiko Madrid 2:0 (0:0)!

Urugvajski napadač Maksimilijano Gomez Gonzales postigao je gol za vođstvo u prvom minutu nastavka utakmice, potom asistirao za poentiranje glavom nezaustavljivog Jaga Aspasa u 52, da bi prvi poraz u sezoni >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << "gerile" Dijega Simeonea postao izvestan kada je Stefan Savić isključen u 77. minutu zbog toga što je kao poslednji igrač odbrane igrao rukom i sprečio kontru domaćih.

Iako crnogorski reprezentativac nije imao nameru da zaustavi loptu na nepropisan način, ni arbitar Antonio Mateu Laoz nije imao izbora, jer je Savić već imao žuti karton.

"Atleti" su sezonu otvorili osvajanjem UEFA superkupa i trijumfom nad Real Madridom u Talinu (4:2 posle produžetaka), potom je sa vruće "Mestalje" vraćen bod (1:1) i nekako savladan Rajo na "Metropolitanu" (1:0), ali je puna cena za lošu, sporu i neinventivnu igru u tih 270 minuta plaćena na obali Atlantika gde su prethodnih sezona Barselona i Real Madrid najčešće ostavljali bodove.