Atletiko deklasirao Kadis – Hetafe bolji od Selte

Izvor: B92, 03.Maj.2023, 23:56

Fudbaleri Atletiko Madrida deklasirali su Kadis na svom terenu sa 5:1 u utakmici 33. kola Primere.

Glavni igrač u prvom poluvremenu je bio Antoan Grizman koji je postigao dva gola, prvi u drugom, a onda je pogodio i u 27. minutu meča.

U drugom delu igre, Alvaro Morata je povećao prednost svoje ekipe u 49. minut, Janik Fereira Karasko je bio srelac u 57. minutu.

Dok je u 73. minutu strelac petog gola za Atletiko bio Nauel Molina.

Jedini gol za >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Kadis je bio Losano u 72. minutu.

Posle ove pobede Atletiko je prestigao Real na tabeli i sada su oni drugi sa jednim bodom više od "kraljevskog kluba".

U sledećem kolu Atletiko će gostovati Elčeu, a Kadiz će takođe gostovati i to Majorci.

Hetafe je na svom terenu bio bolji od Selte sa 1:0.

Jedini gol na meču je postigao Enes Unal u trećem minutu meča.

Hetafe se posle ove pobede popeo na 18. mesti sa 34 boda i do kraja im sledi velika borba za opstanak u Primeri, sa druge strane Selta je na 13. mestu sa 39. bodova

Naredni meč fudbaleri Hetafea igraju protiv Real Madrida, dok će Selta na svom terenu dočekati Valensiju.