Atlanta i Majami u repesažu 52s

Izvor: B92, 12.Jan.2008, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Atlanta i Majami u repesažu 52s



Komesar NBA lige Dejvid Štern uvažio je žalbu Majamija i odlučio da se ponovo odigraju poslednje 52 sekunde utakmice Atlanta - Majami (117:111) zbog materijalne povrede zapisničkog stola koji je na tom meču centru Majamija Šekilu O'Nilu, umesto pete, upisao šestu, isključujuću grešku.

Na pomenutoj utakmici, koju je Atlanta dobila tek u produžetku, O'Nilu je u 4. četvrtini upisana lična greška koju je "zaradio" njegov saigrač Udonis Haslem. U tom trenutku >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << niko sa klupe Majamija nije reagovao, ali je po završetku utakmice, posle odgledanog snimka konstatovana greška zapisničkog stola. Usledila je žalba koju je Štern usvojio i naložio da dva tima odigraju ono vreme koje je preostalo posle isključenja O'Nila.

Štern je, pritom, kaznio Atlantu sa 50.000 dolara a svoju odluku obrazložio "neviđenim diletantizmom domaćina".

Problematične 52 sekunde biće odigrane pre sledećeg gostovanja Majamija u Atlanti, koje je po rasporedu 8. marta ove godine.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.