Atalanta usporila Romu na putu ka LŠ – kiks karijere Patrisija VIDEO

Izvor: B92, 24.Apr.2023, 22:51

Fudbaleri Atalante savladali su Romu rezultatom 3:1 (1:0) u poslednjoj utakmici 31. kola italijanske Serije A.

Atalanta se ovom pobedom ponovo uključila u trku za neko od mesta u evropskim takmičenjima i trenutno ima 52 osvojena boda.

Roma ima četiri više, te će ostati na deobi četvrtog mesta sa Milanom, sa kojim se sastaje u sledećem kolu.

Prvi gol ove večeri postigao je Mario Pašalić u 39. minutu.

Do 74. minuta se čekalo da "Boginja" >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << duplira prednost i to je učinio Rafael Toloii, praktično prelomio susret.

Roma je do utešnog pogotka došla u 83. minutu kada je mrežu zatresao Lorenco Pelegrini, ali je radost "vučice" potrajala nepun minut.

Samo nekoliko sekundi kasnije Atalanta je ponovo otišla na dva gola viška.

Krivac za to je golman Rome Ruj Patrisio koji je neshvatljivo napravio kiks i poklonio pogodak Teunu Kupmajnersu.

Budući da se radi o izrazito sigurnom golmanu godinama unazad, moglo bi se reći da je ovo Portugalcu bio kiks karijere.