Atalanta rutinski prošla kroz Đenovu VIDEO

Izvor: B92, 28.Feb.2021, 15:30

Fudbaleri Atalante ostvarili su rutinski trijumf u 24. kolu italijanske Serije A pošto su sa 2:0 (1:0) bili bolji od Sampdorije u Đenovi.

"Boginja" je bila bez suspendovanog trenera Đan Pjera Gasperinija koji je bio na tribinama, a na klupi je bio zamenik Tulio Griti.

Gosti su bili bolji rival u prvom poluvremenu, a u 40. minutu je Ruslan Malinovski načeo Sampu.

Sjajno je probio i efektnim udarcem levom nogom poslao loptu u same rašlje gola domaćih. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<

Nije Atalanta "spuštala papučicu sa gasa" ni u drugom poluvremenu, već je u potpunosti nadigrala rivala i stvarala dosta šansi.

U 51. minutu im je poništen gol zbog ofsajda nakon asistencija VAR-a, a par minuta kasnije Robin Gosens je propustio veliku priliku za 2:0.

Ipak, nije u 70. minutu kada je Gosens sve rešio i postavio konačan rezultat.