Izvor: MozzartSport.com, 31.Okt.2020, 18:08

Atalanta opet uključila turbine, Vulić upisao asistenciju (VIDEO)

Trijumf Boginje provincije posle dva remija - 2:1

Atalanta nije blistala u poslednje vreme, ali je protiv Krotonea uključila ponovo turbine i uspela da dođe do sva tri boda uz dva gola Luisa Murijela - 1:2 (1:2).

Atalanta je vezala dva poraza u ligi i želeo je Gasperinijev tim da popravi učinak dobrom igrom na ovom meču. Videlo se da je Boginja provincije raspoložena za igru, a potvrda je došla u 26. minutu. Malinovski je proigrao Murijela koji je bio okružen >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << šumom defanzivaca Krotonea i pored svega toga uspeo je da pogodi. Okrenuo se lepo i poslao loptu u mrežu dobrim udarcem.

Samo 12 minuta kasnije, Atalanta je došla do još veće prednosti. I opet je strelac pogotka bio Murijel, samo ovoga puta na asistenciju Frojlera. I opet je odbrana Krotonea bila kriminalna, a sjajni Murijel je ponovo pokazao koliko je dobar na malom prostoru i koliko mu davanje golova dolazi onako prirodno. Kratak kontakt sa loptom i udarac po zemlji na šta Krotone nije imao šanse...

Međutim, Krotone je došao do prilike da se vrati u meč tako što je pred kraj prvog poluvremena smanjio rezultat, a strelac je bio Sami. Ono što je nama interesantnije je činjenica da mu je asistirao Miloš Vulić, doskorašnji fudbaler Crvene zvezde. Proturio je nekako loptu do Samija, a ovaj je u Murijelovom stilu smanjio rezultatsku razliku.

Pored ovih pogodaka nije bilo mnogo velikih šansi. Imala je Atalanta jednu u 31. minutu kada je Papu Gomez promašio solidnu priliku, a van toga nije bilo mnogo akcija posle kojih je mogla da se zatrese mreža.

Posle ove utakmice Atalanta ima 12 osvojenih bodova i drži drugo mesto sa šest odigranih mečeva. Trenutno je ispred Atalante samo Milan sa 13 bodova sa utakmicom manje.