Aston Vila bolja u gradskom derbiju

Izvor: B92, 20.Apr.2008, 19:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U gradskom derbiju Aston Vila je ubedljivo savladala Birmingem Siti na Vila Parku sa 5:1 u 35. kolu Premijer lige. Po dva gola za Vilu su postigli Ešli Jang i Džon Kerju, jedan Gabrijel Agbonlahor, dok je počasni pogodak za goste dao Mikael Forsel. Ovim porazom Birmingem je ostao pri dnu tabele, dok je Aston Vila zadržala 6. mesto na tabeli, sa bodom više od Portsmuta, koji je u gostima poražen od Mančester Sitija 3:1. U meču Njukasl- Sanderlend, domaćin je lako odneo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pobedu rezultatom 2:0.

Prvi gol na meču postigao je Jang u 28. minutu. Na odmor se otišlo sa 2:0 pošto je Kerju glavom poslao loptu u mrežu na asistenciju Janga tri minuta pred kraj prvog poluvremena. Uprkos nešto ofanzivnij igri Birmingema u nastavku, fudbaleri Aston Vile nastavili su sa sjajnim partijama i do trećeg gola stigli već u 53. minutu preko Kerjua.

Do kraja meča situacija se nije bitno promenila, tako da je Aston Vila, uz golove Janga u 62. i Agbonlahora u 77. minutu meč lako okončala u svoju korist. Jedini pogodak za goste postigao je Forsel u 67. minutu.

Njukasl je golovima Majkla Ovena u 4, kao i u 45. minutu iz penala pobedio Sanderlend, koji još uvek nije obezbedio opstanak i nalazi se pri dnu tabele. Mančester Siti kao domaćin bio je bolji od Portsmuta golovima Vasela, Petrova i Mvaruvarija, gok je za goste pogodak postigao Utaka.

Tabela: 1. Mančester Junajted 81, 2. Čelsi 78, 3. Arsenal 74, 4. Liverpul 69, 5. Everton 61, 6. Aston Vila 58, 7. Portsmut 57, 8. Mančester Siti 55, 9. Blekburn 52, 10. Vest Hem 47, 11. Totenhem 42, 12. Njukasl 42, 13. Vigan 36, 14. Midlsbrou 36, 15. Sanderlend 36, 16. Bolton 32, 17. Reding 32, 18. Birmingem 31, 19. Fulam 27, 20. Derbi Kaunti 11.