Izvor: MozzartSport.com, 17.Sep.2021, 23:46

Aspas nastavio da drema, dve prečke u nadoknadi sačuvale pobedu Kadiza (VIDEO)

Prva pobeda za ekipu sa juga Španije, Selta posle pet kola ne zna za trijumf

Jago Aspas od starta sezone ne uspeva da postigne gol iz igre, a Selta da upiše pobedu. Ni uvodna utakmica petog kola španske Primere nije bila talična za tim iz Viga koji je morao da se pomiri sa četvrtim ligašlkim porazom - ovoga puta poklekao je protiv Kadiza - 1:2.

Prošle sezone igrač koji je srce i duša Selte postigao je 14 i namestio 13 golova na 33 prvenstvene utakmice. >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << Postavljalo se pitanje i da li je Luis Enrike tada napravio greh izostavivši ga sa spiska španske selekcije za Evropsko prvenstvo. Na startu aktuelne sezone Aspas je bleda senka igrača iz prethodne, a to se debelo odrazilo na rezultate.

Paklen trio su prošle sezone činili Aspas, Santi Mina i Nolito. Kada god bi Selta pobeđivala neko od njih bi učestvovao u golovima, ponekad i sva trojica. Trenutno Aspas drema, Nolito je u komi (bez konkretnog učinka na četiri meča), a jedino Mina koliko toliko iskače. Njegov večerašnji pogodak iz sredine drugog poluvremena mogao je da se zavede samo kao počasni. Kadiz je tokom prvih 45 minuta napravio značajan kapital od dva gola koji je uspeo da sačuva do kraja.

Sastav sa juga Pirineja je izveo blickrig u finišu prvog dela. Prvo je Ćoko Lozano u 37. minutu presekao loptu glavom posle slobodnjaka Alarkona, da bi isti fudbaler tri minuta kasnije iznudio penal. Dituro je odbranio udarac Sančezu, ali ne i Espinu koji je natrčao na loptu.

Pritisli su nebeskoplavi rivala nakon pomenutog gola Mine kojim je prepolovljen zaostatak. Osetili su da bi mogli do boda... I mogli su, ali im je sreća okrenula leđa. Prvo je Aspas glavom pogodio prečku u drugom minutu nadoknade, da bi potom okvir gola rivala uzdrmao i štoper Heison Muriljo.

Selta nastavlja da grca u zoni ispadanja, dok je Kadiz prvim trijumfom u sezoni pobegao sa začelja tabele.