Arsenalu prijala Marakana: Tobdžije preokretom srušile Gudison, bezgrešni Čeh poklonio gol Evertonu

Izvor: MozzartSport.com, 22.Okt.2017, 16:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ekipa Arsena Vengera ubedljiva na gostovanju u Liverpulu – 2:5

Arsenalu je prijala Marakana i gostovanje u Beogradu. Tobdžije su posle preokreta slavile na Gudison parku, iako je u većem delu prvog poluvremena, a posebno nakon evrogola Vejna Runija, delovalo da je na pomolu novi poraz ekipe Arsena Vengera. Ipak, gosti su uspeli da se podignu i golovima Monreala, Ozila, Lakazeta i Remzija dođu do prilično ubedljive pobede – 2:5 (1:1).
Karamele su prevršile svaku meru. Ekipa Ronalda Kumana je još jednom pokazala da ima velikih problema u igri, a posebno kako meč odmiče, što je odmorni Vengerov sastav uspeo da iskoristi. Kažemo odmoran, s obzirom da je u ondosu na tim koji je gostova u srpskoj prestonici na terenu bio Peter Čeh. Koncetracija iskusnog čuvara mreže nije bila ni približno na nivou iz srpske prestonice, a posebno u uvodnim i završnim trenucima utakmice, s obzirom da je u 94. minu poklonio

Runijev gol iz 12. minuta nije poljuljao goste iz Londona, već kao da ih je posebno motivisao da dođu do preokreta. Sve je krenulo od Monreala, što je u drugom poluvremenu nastavio Mesut Ozil. Ipak, da je sve gotovo po pitanju pobednika bilo je jasno kod isključenja Idrise Geja u 68. minutu, pošto je ubrzo Lakazet još jednim pogotkom uvećao prednost gostiju.

U nadokndadi vremena videli smo čak tri gola. Remzi i Sančez su tresli mrežu nesrećnog Pikforda, dok je u međuvremnu Peter Čeh velikom greškom, posle loše povratne lopte Monreala, častio Umara Nijasea.