Arsenal siguran protiv Lidsa, pobede Bornmuta i Kristal Palasa

Izvor: Beta, 01.Apr.2023, 18:40

Fudbaleri Arsenala pobedili su danas na svom terenu Lids sa 4:1, u meču 29. kola engleske Premijer lige.Strelci za Arsenal bili su Gabriel Žezus iz penala u 35. i 55, Ben Vajt u 47. i Granit Džaka u 84. minutu.Pogodak za Lids postigao je Rasmus Kristensen u 76. minutu.Arsenal je prvi na tabeli sa 72 boda, osam više od drugoplasiranog Mančester sitija. Lids je na 16. poziciji sa 26 poena.U narednom kolu Arsenal će gostovati Liverpulu, dok će Lids dočekati Notingem Forest.Pobedu na svom terenu ostvario je i Bornmut, savladavši Fulam sa 2:1.Poveo je Fulam golom Andreasa Pereiere u 16. minutu, da bi preokret i pobedu Bornmutu doneli pogocima Markus Tavernije u 50. i Dominik Solnake u 79. minutu.Kristal Palas je kao domaćin pobedio Lester sa 2:1.Prednost Lesteru doneo je Rikardo Pereira golom u 56. minutu, da bi Kristal Palas stigao do izjednačenja autogolom Danijela Ajversena tri minuta kasnije.Pobedu Kristal Palasu doneo je Žan-Filip Mateta golom u petom minutu sudijske nadoknade vremena.Kristal Palas je na 12. mestu sa 30 bodova, a Lester je na 18. poziciji sa pet bodova manje.U ostalim mečevima, Brajton i Brentford su u Brajtonu remizirali 3:3, dok su nerešeno doigrali i Notingem Forest i Vulverhempton 1:1.

Nastavak na Beta...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.