Izvor: Blic, 01.Mar.2008, 19:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Arsenal sačuvao prvo mesto u 93. minutu, "đavoli" prišli na bod

Fudbaleri Arsenala su uspeli da izvuku bod protiv Aston Vila na Emiratima pogotkom mladog Bentnera u 93. minutu za izjednačenje - 1:1 i tako sačuvaju prvo mesto na tabeli. Mančester je iskoristio kiks "tobdžija" i ubedljivom pobedom u gostima protiv Fulama (3:0), smanjio zaostatak za liderom na tabeli na samo jedan bod, dok je trku nastavio i Čelsi, koji je demolirao Vest Hem sa 4:0 u 28. kolu Premijer lige.

Arsenal je imao blagu inicijativu u severnom Londonu, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << ali je posle brojnih prilično tupih napada i pokušaja sa distance koje je lako smirivao Karson, morao i da juri rezultat. Vila je povela u 27. minutu posle nesrećne reakcije Senderosa u svom šesnaestercu, koji je Agbonlahorov centaršut skrenuo u sopstvenu mrežu. Izabranici Arsena Vengera su nekako uspeli da stignu do boda u 93. minutu, kada je Adebajor spustio loptu Bentneru posle duboke lopte Klišia, a mladi Danac rutinski sa peterca izjednačio.

Za to vreme Mančester je na Krejven Kotidžu lagano gazio Fulam i lagano smanjio bodovnu prednost rivala iz Londona. Oven Hargrivs je načeo mrežu rivala u 15. minutu iz slobodnog udarca, vođstvo je zasluženo udvostručio Park u finišu prvog poluvremena posle lepe akcije Nanija i Skolsa, dok je konačan rezultat postavio Dejvis u 72. minutu autogolom.

Čelsi je imao još manje problema protiv Vest Hema, kao i Birmingem, koji je uz het-trik Forsela demolirao Totenhem sa 4:1.

Slično kao i Arsenal, Reding i Blekburn su stizali do golova u zaustavnom vremenu, samo što su njihovi bili mnogo vredniji i doneli su im po tri boda.

Novi bod danas je osvojio Derbi kaunti, svoj jubilarni deseti posle 28 odigranih utakmica, posle utakmice bez golova na Prajd parku sa ne mnogo jačim Sanderlendom. Istim rezultatom završena je i poslednja utakmica dana između Mančester sitija i Vigana na Istlendsu.