Arsenal razneo davljenika

Izvor: B92, 04.Mar.2024, 23:57

Arsenal razneo "davljenika"

Fudbaleri Arsenala deklasirali su Šefild junajted na strani (6:0), u poslednjoj utakmici 27. kola Premijer lige.

Izabranici Mikela Artete su sedmu uzastopnu pobedu osigurali već posle dvadesetak minuta igre.

Sve je počelo od pogotka Martina Edegora u petom minutu, da bi košmarno veče domaćih najavio autogol Džejdena Bogla u 13. minutu.

"Tobdžije" se nisu zaustavile tu i već u 15. minutu povisile rezultat preko Gabrijela Martinelija.

Brazilski >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << napadač je u 25. bio asistent, a strelac, posle lepog i precizno šuta – Kai Haverc.

Arsenal je do pauze postigao još jedan gol. Nakon dodavanja Bukaja Sake, strelac je u 39. minutu bio Deklan Rajs.

Do kraja susreta pao je još jedan gol, u 58. minutu, a levom nogom mrežu domaćih zatresao je Ben Vajt.

Mogao je Arsenal. čini se, do još nekog gola, ali više nisu ni silili naročito, obezbedivši ranije ubedljiv trijumf.

Arsenal je treći na tabeli sa 61 bodom, dok je Šefild poslednji sa 13 bodova, koliko ima i Barnli.