Arsenal oslabljen do decembra

Izvor: B92, 29.Sep.2022, 17:49

Arsenal oslabljen do decembra

Fudbaler Arsenala Emil Smit Rou odsustvovaće sa terena do decembra, pošto je podvrgnut operaciji tetive na preponi, saopštio je londonski klub.

Smit Rou je osećao nelagodu zbog povrede i nije mnogo igrao ove sezone, a posle utakmice 4. septembra protiv Mančester junajteda (1:3), situacija se pogoršala.

Posle konsultacija sa klupskim lekarima 22-godišnji fudbaler podvrgnut je operaciji.

"Operacija je prethodnih dana uspešno obavljena u Londonu i Emil >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je već počeo program rehabilitacije. Nadamo se da će se Emil vratiti punim treninzima u decembru", navodi se u saopštenju.

Smit Rou se krajem sezone 2020/2021 probio u prvi tim Arsenala i dobio je dres sa brojem 10 kao nagradu za napredak i značaj ekipi Mikela Artete.

On je izgubio mesto u prvom timu na levom krilu od Gabrijela Martinelija i odigrao je četiri utakmice ove sezone, a u svaku je ulazio sa klupe u drugom poluvremenu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.