Arsenal izgubio od Brajtona i najverovatnije izgubio borbu za titulu

Izvor: Beta, 14.Maj.2023, 20:48

Fudbaleri Arsenala izgubili su večeras na svom terenu od Brajtona 0:3, u utakmici 36. kola Premijer lige i najverovatnije se oprostili od borbe za titulu.Brajton je poveo u 51. minutu golom Hulija Ensisa, a prednost je udvostručio Deniz Undav u 86. minutu.Konačan rezultat postavio je Pervis Estupinjan u šestom minutu nadoknade vremena.Arsenal je pretrpeo peti poraz u ligi i drugi je na tabeli sa 81 bodom, četiri boda manje ali i utakmicom više od prvoplasiranog Mančester sitija.Mančester siti će odbraniti titulu u nedelju ako pobedi Čelsi ili ako Arsenal dan ranije izgubi od Notingem Foresta.Brajton je ostvario 17. pobedu u prvenstvu i popeo se na šesto mesto na tabeli, koje vodi u Ligu Evropa, sa 58 bodova i ima bod više ali i dve utakmice manje od sedmoplasiranog Totenhema.

Nastavak na Beta...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.