Arsenal i dalje posrće, Bolton slavio u 90. minutu

Izvor: Blic, 24.Apr.2011, 20:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Arsenala ispali su iz trke za titulu, a prema svemu sudeći na kraju sezone neće biti ni na drugom mestu jer su posle poraza od Boltona ostali na trećoj poziciji sa tri boda zaostatka u odnosu na Čelsi. Vonderersi su tradicionalno na Ribok stadionu uspeli da savladaju "tobdžije" sa 2:1, a čovek odluke bio je Tamir Koen u 90. minutu.

Arsenal je odlučno startovao meč na neugodnom gostovanju i Volkot i Fabregas su u uvodnim minutima naterali Jusija Jaskelainena da >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << pokaže svoju klasu odličnim intervencijama.

Usledio je period dominacije domaćih fudbalera koji su u 37. minutu preko Staridža imali fantastičnu priliku za vođstvo, međutim, Vojćeh Šćešni je fenomenalnom odbranom sprečio pogodak, ali ne i šezdesetak sekundi kasnije kada je pozajmljeni napadač Čelsija zatresao mrežu i postigao sedmi pogodak u devet utakmica - 1:0.

Fabregas je do poluvremena uspeo da pogodi stativu, a na početku drugog dela igre stvari su postale još crnje za Arsenal kada je dosuđen penal za Bolton. Ipak, kapiten Kevin Dejvis je promašio prvi jedanaesterac ove sezone, a kazna je stigla u 49. minutu kada je Robin van Persi odigrao prelep dupli pas sa Fabregasom i poslao loptu iza leđa nemoćnog Jaskelainena.

Pritiskao je Arsenal do kraja utakmice, tražio je pobedonosni gol, mogao je Nasri da donese toliko željeni trijumf "tobdžijama", ali mreža Boltona je ostala netaknuta.

Kako to obično biva kada su u pitanju izabranici Arsena Vengera, u samom finišu domaćin je iskoristio pad koncentracije i preko Tamira Koena posle kornera došli su do gola i pobede - 2:1.