Arsenal, Čelsi i Sanderlend u četvrtfinalu Liga kupa

Izvor: Beta, 26.Okt.2021, 23:19

Fudbaleri Arsenala plasirali su se večeras u četvrtfinale Liga kupa, pošto su na svom terenu pobedili Lids sa 2:0.Arsenal je poveo golom Kaluma Čejmbersa u 55. minutu, a pobedu je obezbedio Edvard Nketija pogotkom u 69.Čelsi se plasirao u četvrtfinale pobedom na svom terenu protiv Sautemptona, posle izvodjenja jedanaesteraca 4:3, nakon što je u regularnom delu bilo 1:1.Čelsi je poveo u 44. minutu kada je strelac bio Kaj Haverc, a izjednačio je Če Adams u 47. Posle toga nije bilo promene rezultata, pa su izvodjeni jedanaesterci.Golove za Čelsi postigli su Markos Alonso, Kalum Hadson-Odoj, Ben Čilvel i strelac pobedonosnog pogotka Ris Džejms. Golman Sautemptona odbranio je šut Mejsona Maunta u drugoj seriji. Strelci u ekipi Sautemptona bilo su Adam Armstrong, Šejn Long i Oriol Romeu.Teo Volkot je u drugoj seriji pogodio stativu, a Vil Smolboun je u četvrtoj seriji šutirao preko gola. Fudbaleri Sanderlenda plasirali su se u četvrtfinale pošto su posle izvodjenja jedanaesteraca na gostujućem terenu pobedili Kvins Park Rendžers sa 3:1. U regularnom toku u Londonu bilo je 0:0.To je prvi plasman Sanderlenda u četvrtfinale Liga kupa, otkako je ekipa 2014. godine igrala u finalu.Žreb za četvrtfinale obaviće se u subotu.Četvrtfinalne utakmice na programu su 21. i 22. decembra.