Armstrong najbolji i u Americi

Izvor: B92, 29.Dec.2005, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Armstrong najbolji i u Americi



Američki biciklista Lens Armstrong, koji je sedam puta uzastopno trijumfovao na prestižnom Tur de Fransu, proglašen je po četvrti put zaredom za sportistu godine u izboru američke medijske kuće Asošijeted pres.

Armstrong je tako postao jedini američki sportista kome su sportski novinari četiri puta dodelili to priznanje, od kako je izbor prvi put organizovan 1931. godine.

Armstrong je osvojio 30 od ukupno 81 glasa.

Drugi je igrač američkog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << fudbala sa Univerziteta Južne Kalifornije Redži Buš,koji je dobio 23 glasa, dok je treći, sa osam glasova, Pejton Mening, kvoter bek Indijanapolis koltsa.

Po sedam glasova dobili su teniser Rože Federer i profesionalni igrač golfa Tajger Vuds.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.