Izvor: Blic, 17.Okt.2002, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Armenulić: Bili smo uz Dokićeve

Armenulić: Bili smo uz Dokićeve

BEOGRAD - Jelena Dokić neće igrati za reprezentaciju Jugoslavije u 'Federejšen kupu'. Šesta teniserka sveta odlučila je, kako je izjavila na turniru u Cirihu, 'da se drži podalje od ‘Federejšen kupa’', što će bez sumnje umanjiti šanse jugoslovenskih teniserki u ovom takmičenju da postignu zapaženiji rezultat. Dokićeva je takođe izjavila da ima cilj da ostane u svetskom vrhu, a to nije moguće ukoliko u toku godine, pored >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << učestvovanja na najvećim svetskim turnirima, uporedo igra i za nacionalni tim. Radmilo Armenulić, direktor svih reprezentacija, smatra da će to biti velika šteta za jugoslovenski tenis u ovom takmičenju, ali nije želeo da se upušta u analizu zašto je Dokićeva rešila da tako postupi.

- To je njena odluka. Lično, mislim da je ova zemlja sve učinila, otkako je došla ovde, na njenoj popularizaciji, zatim oko problema s pasošem. Poklonjena joj je velika pažnja, a ne može se reći da je bila kritikovana, tako da ne razumem zbog čega je donela takvu odluku.

Bivši selektor Devis kup reprezentacije iz njenih najslavnijih dana, nedavno je u jednoj televizijskoj emisiji imao prilike da se suoči s Damirom Dokićem.- Sve što sam imao da kažem rekao sam još tada u duelu s Damirom Dokićem. To je sve, nisam promenio mišljenje niti ću to učiniti. Damir joj je menadžer, a koliko vidim i trener. To je njihovo pravo, a suvišno je govoriti kako će se to odraziti na rezultate u 'Federejšen kupu'. Želim joj puno uspeha i ubuduće, nadam se da će odluka koju je donela biti najbolja za nju lično kao i da će ostvariti to što je zacrtala - izjavio je Armenulić.

On je takođe apostrofirao da je to lični akt Dokićeve i da se taj 'virus' neće preneti na druge naše igračice. Z. K

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.