Armejci marširali u ruskom derbiju: CSKA uz sjajnog Tea savladao Nižnji

Izvor: Blic, 27.Mar.2015, 20:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Armejci" marširali u ruskom derbiju: CSKA uz sjajnog Tea savladao Nižnji

Košarkaši CSKA došli su do nove pobede u Top 16 fazi Evrolige pošto su u ruskom derbiju bili bolji od Nižnjeg Novgoroda u grupi F sa 86:82 (26:26, 16:29, 25:7, 19:20).

Moskovljani su držali dobar ritam u prvih deset minuta, a onda je domaća ekipa dodala gas i totalno zbunila protivnika koji nije mogao da zaustavi naturalizovanog Crnogorca Tejlora Ročestija. Ipak, CSKA je odigrao sjajnu odbranu u trećoj deonici >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << i primio samo sedam poena, a Nižnji je u drugom poluvremenu dao manje poena nego u drugoj četvrtini.

Najbolji u redovima CSKA bio je Soni Vims sa 21 poenom, Saša Kaun je dao 16, a reprezentativac Srbije Miloš Teodosić upisao je 13 poena (4/7 za dva, 1/5 za tri i 2/2 sa slobodnih bacanja) uz četiri asistencije i dva skoka.

Na drugoj strani, Ročesti je sa 21 poenom dokazao još jednom da je najbolji košarkaš u redovima Nižnjeg, dok je Terens Kinsi dao 17 poena u 50 odsto šuta za tri poena (4/8).

Evroliga, 12. kolo Top 16 faze:

GRUPA E

Sreda:

Žalgiris - Barselona 72:83 (16:22, 17:20, 20:23, 19:18)

Četvrtak:

Alba - Crvena zvezda 73:68 (22:9, 17:13, 20:27, 14:19)

Petak:

19.00 Galatasaraj - Panatinaikos

20.45 Real - Makabi

Tabela: Barselona 9-3, Real Madrid 9-2, Makabi 7-4, Panatinaikos 6-5, Alba 6-6, Žalgiris 4-8, Crvena zvezda Telekom 3-9, Galatasaraj 2-9.

GRUPA F

Četvrtak:

Fenerbahče - Unikaha 78:63 (19:21, 20:12, 24:12, 15:18)

Olimpijakos - Efes 86:75 (17:16, 18:19, 18:22, 33:18)

Armani - Laboral Kuća 99:85 (20:25, 19:18, 35:17, 25:25)

Petak:

Nižnji - CSKA Moskva 82:86 (26:26, 29:16, 7:25, 20:19)

Tabela: Fenerbahče 10-2, CSKA Moskva 10-2, Olimpijakos 9-3, Anadolu Efes 5-7, Laboral Kuća 5-7, Armani 4-8, Nižnji 3-9, Unikaha 2-10.