Izvor: MozzartSport.com, 13.Feb.2021, 00:41

Anri nastavio da rešeta, Lesterova filijala konačno prekinula post

Levenu pola sata bilo dovoljno da stigne do pobede nad Kortrajkom – 3:1 (3:0)

Iznad svih očekivanja je igrao Leven u jesenjem delu sezone i za tim koji je letos ušao u Župile ligu iznenada se sredinom januara našao u samom vrhu. Međutim, usledili su teži ispiti, redom Gent, Šarlroa, Beršot (još jedno prijatnije iznenađenje sezone) i Standard, iz kojih je tim Marka Brisa osvojio samo dva boda, izgubivši na trenutak korak za konkurentima.

Pozitivan odgovor >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << je bio neophodan i stigao je posle četiri utakmice posta, u 26. kolu protiv Kortrajka – 3:1 (3:0). Uspela je filijala Lestera - isti vlasnik - da stigne do značajnih bodova u trci za mesto koje vodi u plej-of za šampionsku trku, iako je gotovo sat vremena imao igrača manje.

FW Thomas #Henry ???????? (26) is having a powerful season with #OHLeuven in #ProLeague:

His score this season (so far):

24 games ????

19 goals ⚽️

4 assists ????

???? 1 goal every 113 minutes

Try to stop him ????️‍♂️ pic.twitter.com/FsXsWd1c7x

Doduše, već tada je imao i dva gola više. Tomas Anri je još jednom  potvrdio da je u životnoj formi – 19 golova u sezoni - “spakovao“ dva komada u razmaku od deset minuta i tako trasirao svom timu put ka trijumfu. Isti igrač je u finišu prvog dela namestio i treći pogodak Kamalu Sovi, kojim su otklonjene sve sumnje oko konačnog ishoda meča.

Ne i rezultata, jer Kortrajk je potpunu dominaciju u drugom poluvremenu – 67 odsto poseda, 17 udaraca ka golu – uspeo da pretvori tek u počasni pogodak početkom drugog poluvremena.

BELGIJA 1 - 26. KOLO