Izvor: B92, 24.Jan.2006, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Angola bez Aše na SP u Nemačkoj
Odbrambeni fudbaler Angole Jamba Aša kažnjen je sa devet meseci neigranja zbog korišćenje dopinga i propustiće Svetski kup u Nemačkoj. FIFA je saopštila da će kazna trajati do 8. avgusta i uključuje sve mečeve.
Levi bek Angole je jedini fudbaler koji je igrao na svih 12 mečeva koje je njegova reprezentacija odigrala u iznenađujućim kvalifikacijama za Svetski kup. Aša je suspendovan od novembra meseca, a nije izabran u nacionalni tim za Afrički kup nacija >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u Egiptu.
29-godišnji fudbaler bio je pozitivan na poslednjoj utakmici kvalifikacija protiv Ruande u Kigaliju prošlog oktobra. FIFA nije saopštila o kojoj nedozvoljenoj supstanci je reč.
Aša takođe neće moći da igra ni za svoj klub Aviakao, koji se takmiči u afričkoj ligi šampiona.





