Anćelotijev najbolji start u karijeri, 11. trijumf Reala zaredom uz majstoriju Hamesa

Izvor: Blic, 01.Nov.2014, 19:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Reala ne znaju za poraz skoro dva meseca, a pobedom nad Granadom u gostima sa 0:4 u 10. kolu Primere došli su do 11. trijumfa zaredom.

Madriđani su poslednji put izgubili 13. septembra kod kuće u gradskom derbiju od Atletika sa 1:2 i od tada gaze sve pred sobom, a Karlo Anćeloti nikada ranije nije vezao 11 pobeda u svim takmičenjima u trenerskoj karijeri.

U centru pažnje bio je i Kristijano Ronaldo koji je odigrao 700. meč u karijeri, nepuna dva minuta, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << tačnije 101 sekunda od početka bila mu je potrebna da dođe do 448. gola, a onda je odlučio da asistira.

Najpre je Benzema u 31. minutu podigao loptu na volej Hamesu Rodrigezu, a on ju je fantastično iz prve poslao u gornji levi ugao, da bi u 54. Ronaldo petom sjajno proigrao francuskog napadača koji je povisio na 3:0.

Pitanje pobednika bilo je rešeno, a za ubedljiv trijumf pobrinuo se Rodrigez tri minuta pre kraja drugim pogotkom na drugu asistenciju Ronalda.