Izvor: B92, 06.Jan.2015, 17:28 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ančeloti: Bejl nije sebičan
Trener Reala Karlo Ančeloti stao je u odbranu Gareta Bejla, koji se našao na udaru posle poraza od Valensije u nedelju.
Velšanin je optužen da je sebičan, pošto se odlučio da sam šutira, a ne da uputi pas Karimu Benzemi u jednoj od najboljih prilika ‘kraljevskog kluba’ na “Mestalji”.
Međutim, Ančeloti je istakao da je Bejl doneo pravu odluku i negirao da neće biti u startnoj postavi u sredu, kada Real igra sa Atletikom u osmini finala Kupa kralja. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
“Bejl nije sebičan. Pregledao sam tu situaciju ponovo i nije bilo lako uputiti pas, čak je bilo veoma komplikovano. Nije imao prostora i pokušao je da šutira. Nema potrebe za razgovor o Bejlu, on vrlo dobro zna kada treba da se oslobodi lopte, ali je doneo pravu odluku. Ako i oseća pritisak, on je pozitivan, zato što je postizao golove u bitnim utakmicama i protiv Atletika će igrati”, naglasio je Ančeloti.
Real je protiv Valensije doživeo svoj prvi poraz posle tri i po meseca i niza od 22 trijumfa u svim takmičenjima.








