Anandu još remi za odbranu titule

Izvor: B92, 27.Okt.2008, 10:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Anandu još remi za odbranu titule

Deveta partija meča za titulu prvaka sveta u šahu između Ananda i Kramnika završena je remijem.

Aktuelni prvak sveta Višvanatan Anand vodi u meču rezultatom 6:3 i samo jedan remi u preostale tri partije označiće njegovu promociju u pobednika nad izazivačem.

Sve je u devetoj partiji meča u nemačkom Bonu išlo na ruku Kramniku. Crnim figurama, prvi je servirao protivniku novost u otvaranju, stekao šanse na pobedu i imao bolje vreme na časovniku. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Kramnik je u najvažnijim trenucima ostao „veran sebi" - umesto da razvije dalju inicijativu, odigrao je "na sigurno" i ponudio izmene dama na tabli.

Ruski as je time dozvolio protivniku da predahne. Indijac je povratio kontrolu nad igrom i iako sa pešakom manje, pronašao put ka spasonosnoj topovskoj završnici. Igran je "Damin gambit," a partija je završena remijem u 45. potezu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.