Izvor: Blic, 29.Jan.2007, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ana sa Perijevom, Jelena odmara

Ana sa Perijevom, Jelena odmara

Od dve najbolje srpske teniserke na 'Torej Pan Pacifik openu' u Tokiju (1,34 miliona dolara) prva će takmičenje započeti Ana Ivanović, dok će Jelena Janković, od danas zvanično 10. na svetu, u prvom kolu biti slobodna.

Ana, inače peti nosilac, sutra se sastaje sa Šenej Peri (44), dok će Jelena, četvrti favorit, u drugom kolu za protivnicu najverovatnije imati Kineskinju Ji Ženg (34).

- Neću igrati u prvom kolu što >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << će je dobro, jer ću imati više vremena da ispravim greške sa Australijen opena. U Tokiju postoje samo dva terena i to je problem, jer nema dovoljno termina za trening. Uz to, podloga je veoma brza, potpuno drugačija nego na prethodnom turniru u Melburnu, ali neću dozvoliti da mi to zasmeta. Kao i obično, daću sve od sebe, a videćemo kako će biti - kaže Jelena Janković, koja je prošle godine eliminisana već u prvom kolu.

Ana Ivanović je otpustila Australijanca Dejvida Tejlora, u Tokiju će raditi samo sa kondicionim trenerom Skotom Bernsom, u međuvremenu je nazadovala dva mesta na WTA rang-listi i sada je 16. teniserka sveta, ali očekuje se da savlada Amerikanku Peri. Ukoliko se to desi, u drugom kolu igraće sa boljom iz duela Aiko Nakamura (Japan) - Mara Santanđelo (Italija), a onda je žreb u četvrfinalu dovodi do Jelene Janković. Pobednica srpskog derbija u polufinalu bi igrala sa najboljom teniserkom sveta i prvom kosturašicom Marijom Šarapovom, ukoliko ona do tada odigra na visokom nivou. Vodeći nosioci u donjoj polovini žreba, sa kojima naše teniserke ne mogu da se sretnu pre finala, su Martina Hingis, branilac titule Elena Dementijeva, Danijela Hantuhova i Na Li.

T. D.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.