Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 05.Jan.2010, 16:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ana Ivanović u četvrtfinalu
BRIZBEJN - Ana Ivanović plasirala se u četvrtfinale turnira u Brizbejnu, pošto je danas u meču drugog kola pobedila Timeu Baščinski iz Švajcarske rezultatom 6:2, 2:6, 6:4.
Srpska teniserka dosta se mučila protiv 53. igračice sveta i kao u prvom kolu protiv Jelene Dokić imala je mnogo padova u igri. Posle dosta lako dobijenog prvog seta, u drugom je jednostavno prestala da igra i dozvolila 20-godišnjoj protivnici >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << da izjednači.
U trećem setu obe teniserke su bile dosta nervozne i imale veliki broj grešaka, ali je Ivanović stalno bila bliža brejku. Na kraju ga je napravila u osmom gemu i povela 5:3, ali je potom propustila da na svoj servis završi meč.
Sve je, ipak, rešeno bez velike drame, jer je već u narednom gemu reprezentativka Srbije sa tri sjajna udarca stigla do tri vezane meč lopte, a iskoristila je drugu.
Tako je Ivanović uspela da veže dve pobede, što će joj sigurno omogućiti da polako počne da vraća veoma poljuljano samopouzdanje. Nakon serije poraza u prvim kolima protekle sezone, plasman u četvrtfinale ovog turnira mnogo će značiti svojevremeno prvoj teniserki sveta uoči gren slema u Melburnu.
Ivanović će u četvrtfinalu igrati protiv uspešnije iz duela u kome se sutra sastaju Ruskinja Anastasija Pavljučenkova i Italijanka Roberta Vinči. Protiv obe tenserke Ana ima pozitivan skor.
U duelima protiv Vinči Ivanović vodi 3:0, a poslednji put je 26.godišnju Italijanku dobila lane upravo u Brizbejnu. Sa Pavljučenkovom je Ana odigrala samo jedan meč i dobila ga je prošle godine u Indijan Velsu.
U ostalim mečevima drugog kola turnira u Brizbejnu postignuti su sledeći rezultati:
(1) Kim Klajsters (Belgija) - Ališa Molik (Australija) 6:0, 6:3
(7) Melinda Cink (Mađarska) - Barbora Zahlavova Stricova (Češka) 6:3, 2:6, 6:1
Andrea Petković (Nemačka) - Vania King (SAD) 4:6, 6:2, 6:1
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...














