Amerikanci još uče pravila fudbala (VIDEO)

Izvor: Mondo, 16.Mar.2017, 14:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Amerikanci još uče pravila fudbala (VIDEO)

Svi su pomislili da je reč o velikom sudijskom propustu, ali je usporen snimak pokazao da je Kevin Stot doneo ispravnu odluku.

Foto: YT/PrtScr

I nas je prvo gledanje snimka prevarilo...

Pomislili smo da slične greške možemo videti samo u Superligi Srbije, gde je sudijama ofsajd čak i kada se igrač nalazi na svojoj polovini, ali smo onda shvatili da je reč o odličnoj odluci arbitra da dozvoli nastavak akcije i omogući Nemanji Nikoliću da postigne gol.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << />
Stot je primetio da pas prema mađarskom reprezentativcu srpskog porekla nije došao od saigrača, već fudbalera odbrane. Svi su se bunili, ali je sudija bio uveren u ispravnost odluke koju je doneo u deliću sekunde.

Čikago je pobedio Solt Lejk 2:0, a gosti, ipak, nisu imali pravo da se žale.

Posebno zanimljivo bilo je zapažanje novinara Meta Dženkinsa.

"Da sam vlasnik neke farme, uložio bih i nju da je reč o ofsajdu. Toliko smo urlali na sudiju da smo sigurno preplašili decu, a da se pas još krije u svom skrovištu. Žao nam je", stoji u tekstu novinara portala "The18.com".

Met je iskoristio mogućnost i izvinio se Stotu.

"Ovaj tekst moram da počnem izvinjenjem. Sudija je genije. Neshvaćen u svoje vreme ili barem 15 do 30 sekundi posle gola. Bravo", podvukao je Dženkins.

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.