Alžir izbegao potencijalnu eliminaciju – Burkina Faso pala u završnici

Izvor: B92, 20.Jan.2024, 18:15

Fudbaleri Burkine Faso i Alžira remizirali su 2:2, u drugom kolu grupne faze Kupa afričkih nacija.

Nešto kasnije se sastaju Mauritanija i Angola, koje čine još Grupu D.

Burkina Faso je na prvom mestu sa četiri boda, Alžir ima dva, Angola jedan, a Mauritanija je bez bodova.

Iako je bila dosta izjednačena borba u prvom poluvremenu, Burkina Faso je uspela da dođe do prednosti i to u trećem minutu nadoknade, kada je fudbaler Bajera iz Leverkuzena Abdul >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Tapsoba proigrao Mohameda Konatea, koji je pogodio za 1:0.

U nastavku meča, tačnije 51. minutu, Alžir je uspeo da dođe do izjednačenja, pošto se u strelce upisao Bagdad Bunedžah – 1:1.

Mnogo bolji je bio Alžir u nastavku meča, ali Burkina Faso je još jednom uspela da dođe do prednosti.

Neoprezno je startovao defanzivac Alžira u kaznenom prostoru, na prvu nije izgledalo kao da će da dođe do jedanaesterca, ali je sudija uz pomoć VAR sobe doneo ispravnu odluku i pokazao na belu tačku.

Siguran je bio Bertrand Traore sa 11 metara za 2:1.

Šansu od 84. minuta, dobio je i prvotimac Crvene zvezde Naser Điga.

Izgledalo je kao da će Burkina Faso da dođe do sva tri boda, ali je u petom minutu nadoknade Bunedžah još jednom pogodio mrežu. Ovoga puta na asistenciju Adama Unasa za izjednačenje – 2:2.