Alonso u Realu do kraja nedelje

Izvor: B92, 03.Avg.2009, 18:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Alonso u Realu do kraja nedelje

Čelnici Liverpula prihvatili su ponudu Real Madrida od 32 miliona evra za Ćabija Alonsa i španski fudbaler će uskoro preći u "kraljevski klub".

Španska 'Marka' navodi da su predstavnici dva kluba tokom vikenda razgovarali o transferu, Liverpul je tražio 30 miliona funti, a Madriđani su bili spremni da plate 30 miliona evra.

Sastanku u hotelu u blizini stadiona Barselone Kamp Nou prisustvovali su generalni direktor Reala Hose Anhel Sančes i finansijski >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << direktor Liverpula Kristijan Parslou.

Dogovor je postignut nakon što je Real povisio ponudu za još dva miliona evra i tako će Alonso za 32 miliona evra preći na Santjago Bernabeu, navode mediji.

Alonso je ranije izjavio da želi da predje u Real i bude deo novog "galaktičkog" tima, zbog čega se 27-godišnji Španac brzo dogovorio sa čelnicima kluba oko ličnih uslova.

Alonso je u karijeri igrao za Real Sosijedad i Eibar, a 2004. godine prešao je u Liverpul. Za reprezentaciju Španije, sa kojom je prošle godine osvojio Evropsko prvenstvo, nastupio je 61 put uz pet golova.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.