Izvor: B92, 30.Maj.2005, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Alonso pobedio u Nirburgringu
Španac Fernando Alonso u Renou pobednik je trke za Veliku nagradu Evrope koja je vožena u Nemačkoj, u Nirburgringu.
Drugo mesto osvojio je Nemac Nik Hajdfeld u Vilijams BMV-u, a treći je bio Brazilac Rubens Barikelo u Ferariju. Škotski veteran Dejvid Kultard završio je kao četvrti, a peti je bio Nemac Mihael Šumaher.
Trka je odlučena u poslednjem krugu. Finac Kimi Rajkonen vodio je skoro sve vreme, zbog odlazaka u boks, pošto je na startu sa drugog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pola' stigao na prvu poziciju.
Iako je bilo jasno da mu je prednja desna guma oštećena Rajkonen je pokušao da sačuva prvo mesto, ali je na kraju, zbog oštećene gume i stalnih vibracija, pukla poluosovina. Rajkonen je, srećom, i pored opasnog izletanja' sa staze ostao nepovređen.
Trku su završila osamnaestorica vozača.
Alonso, koji je startovao iz trećeg reda, novom pobedom je povećao prednost u šampionatu Formule jedan.




















