Alonso: Bolna sezona mi je bila potrebna

Izvor: B92, 26.Nov.2015, 19:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Alonso: Bolna sezona mi je bila potrebna

Dvostruki svetski šampion Fernando Alonso rekao je da je jedna bolna sezona bila potreban korak u njegovoj karijeri da bi vratio samopouzdanje.

Španac je na kraju prošle sezone posle pet godina napustio u Ferari i vratio se u Meklaren, ali je početak nove ere sa Hondom doneo niz problema sa pouzdanošću i loše rezultate.

Pred poslednju trku sezone, Veliku nagradu Abu Dabija koja se vozi u nedelju, Alonso drži 16. mesto u generalnom plasmanu sa samo 11 bodova, pošto >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je među najboljom desetoricom bio samo dva puta na 18 trka.

Iako Alonso priznaje da je ovogodišnji šampionat za njega bio frustrirajuć, naglašava da je povratak u Meklaren bio opravdan jer je tražio novu motivaciju. Takođe, ističe da i dalje veruje u projekat britanskog tima, uprkos lošoj sezoni.

Bila je ovo bolna i teška sezona. Ali, lično mislim da mi je bila potrebna, kao korak napred u mojoj karijeri posle dve titule i pet fantastičnih sezona u kojima sam se borio za titulu, ali ih završavao na drugom mestu. Bila mi je potrebna nova motivacija, novi projekat u koji bih verovao. To je jedini način da ponovo postanem šampion i posle ove teške sezone naučio sam toliko toga. Volim rad sa Meklarenom, Hondom, japansku disciplinu i kulturu unutar tima. I dalje razmišljam pozitivno i radujem se narednoj sezoni, verujem da će biti lakša od ove”, naglasio je Alonso.

Alonso, međutim, naglašava i da je nemoguće predvideti šta bi Meklaren mogao da postigne naredne sezone.

Mislim da nam je glavni cilj da se vratimo tamo gde nam je mesto, da budemo konkurentni i da se borimo pri vrhu. Ne znam da li to znači i borbu za titulu, borbu za pobede ili samo podijume. Teško je bilo šta predvideti u kompleksnom svetu Formule 1. Imamo velike izazove pred sobom tokom zime, a vidim šta smo sve uradili tokom poslednjih meseci. Logično je da sam siguran da nas čeka drugačija sezona i zadovoljan sam svojim fokusom”, istakao je Alonso.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Alonso: Bila je ovo bolna i teška sezona

Izvor: Nezavisne Novine, 26.Nov.2015

Dvostruki svjetski šampion Fernando Alonso rekao je da je jedna bolna sezona bila potreban korak u njegovoj karijeri da bi vratio samopouzdanje...Španac je na kraju prošle sezone poslije pet godina napustio Ferari i vratio se u Meklaren, ali je početak nove ere sa Hondom donio niz problema sa pouzdanošću...

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.