Alminova suspendovana na tri meseca

Izvor: B92, 27.Apr.2010, 19:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Alminova suspendovana na tri meseca

Evropska dvoranska šampionka na 1.500 metara Ruskinja Ana Alminova suspendovana je na tri meseca zbog toga što je bila pozitivna na doping testu.

Međunarodna atletska federacija (IAAF) saopštila je da je Alminova pala na doping testu za vreme dvoranskog svetskog prvenstva, koje je održano u martu u Dohi. Ruskinja je izbegla dužu suspenziju zbog toga što je IAAF uvažila njeno obrazloženje da je uzele lek protiv prehlade, koji sadrži zabranjenu supstancu pseudoefedrin. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<

Alminova, kojoj suspenzija ističe 8. jula, najavila je učešće na prvenstvu Evrope u Barseloni od 27. jula do 1. avgusta.

Sedam drugih ruskih atletičarki, uključujući dvostruku svetsku šampionku na 1.500 metara Tatjanu Tomašovu i svetsku prvakinju na 1.500 metara u dvorani Jelenu Soboljevu, suspendovane su na dve godine zbog manipulisanja uzorcima na antidoping testu 2008. godine.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.