Izvor: MozzartSport.com, 03.Maj.2021, 17:08

Aleksić golom spasio Bašakšehir (VIDEO)

Na kraju 2:1 protiv Anakarugžua

Aktuelni šampion Turske, Istanbul Bašakšehir, ove sezone se bori i nogama i rukama da pobegne od crvene zone kako ne bi došao u situaciju da posle osvajanja titule ispadne iz lige. Danas je Bašakšehir dočekao Ankaragudžu i uspeo da se iščupa iz problema i to posle gola Danijela Aleksića. Na kraju je čak stigao i do veoma važnog trijumfa golom u 88. minutu – 2:1 (0:1).

Jako težak meč za domaćina koji nije >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << nikako dobro počeo jer su gosti uspeli da povedu u 15. minutu preko Pejntsila. Taj rezultat stajao je i na poluvremenu i Istanbul je morao u nastavku dobro da zapne kako bi preokrenuo stanje stvari na terenu.

Glavni momenat utakmice dogodio se u 63. minutu kada je Bešiktaš probio barijeru i postigao gol, a strelac je bio Danijel Aleksić. Asistent je bio Edin Višća, a Aleksić je uspeo dovoljno dobro da zahvati loptu da je prosledi u mrežu za izjednačenje.

Posle toga gosti su izvršili tri izmene, domaćin dve, u međuvremenu je Aleksić napustio igru, a u nju je ušao, ispostaviće se čovek odluke - Žunior Fernandeš.

Iskoristio je opušten pristup defanzivaca gostiju, ukrao im loptu u šesnaestercu, a onda veoma preciznim udarcem pogodio drugu stranu gola i poslao loptu u malu mrežicu. Sjajan potez, vredan tri boda.

Sa ova tri boda Bašakšehir je uspeo da se distancira od crvene zone i sada ima 43 boda na kontu. Do toga je došao sa tri pobede u poslednja četiri kola i sada je na 14. mestu na tabeli.

TURSKA 1 – 39. KOLO

Bešiktaš – Hataj 7:0 (5:0)