Izvor: B92, 22.Jan.2021, 23:46

Alba sjajnom trećom četvrtinom savladala Baskoniju

Košarkaši berlinske Albe su rezultatom 84:77 porazili Baskoniju na njihovom parketu.
Utakmicom u Vitoriji je završeno 21. kolo Evrolige, a Alba je zahvaljujući sjajnoj igri u trećem periodu uspela da odnese pobedu.
Oni su jako dobro počeli utakmicu, otvoreno je serijom 9:2, ali se Baskonija vratila vrlo brzo na 11:11, da bi Alba prisvojila prvi kvartal.
U drugoj deonici, videli smo malo drugačiji rasplet stvari, 32 poena je u tom periodu ubacila Baskonija i na poluvreme otišla sa 50:46.
Potom sledi ključna četvrtina. Alba je igrala fenomenalno, napravila "brutalnu" seriju 17:4 sredinom te četvrtine (koju je dobila sa 21:11) i sa prednošću 67:61 ušla u poslednji period utakmice....