Akvilani počeo da trenira

Izvor: Blic, 25.Sep.2009, 20:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Akvilani počeo da trenira

Menadžer Liverpula Rafa Benitez dobio je lepe vesti od medicinskog tima koji je španskom stručnjaku poručio da je najveće pojačanje u prelaznom roku Alberto Akvilani spreman za trening.

Akvilani je letos za oko 20-ak miliona funti stigao na Enfild iz Rome, ali usput nije zalečio povredu kolena.

Akvilani je tokom nedelje išao na redovne preglede, a medicinski tim Liverpula sinoć je obavestio Beniteza da je italijanski reprezentativac spreman za trening.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic <<
"Akvilani je danas trčao sa fizioterapeutima i to je važan momenat i za njega i za ekipu. Radi naporno da nadoknadi fizičku spremu i zbog toga sam veoma zadovoljan. Za sada nemamo u planu da ga pošto-poto guramo u tim, ali važno je da je počeo da trenira i da će u narednih nekoliko nedelja moći i da debituje", rekao je Benitez.

Navijači i stručni štab Liverpula su u svakom slučaju nestrpljivi da vide bez dileme nejzvučnije pojačanje tokom prelaznog roka na delu, a Benitez smatra da Akvilani, uprkos krhkoj građi, ima šta da ponudi "crvenima".

"Vrlo je dobar na lopti. Ima sjajan završni pas i u stanju je da dobro razigra tim. Takođe, ima odličan udarac i sa svoje pozicije često daje golove, što je veoma korisno. Definitvno je uneo nešto novo u tim i doneo opcije na koje ranije nismo mogli da računamo", rekao je Benitez koji će na subotnjem meču protiv Hala na Enfildu moći da računa na Danijela Agera i Nabila El Žara. Liverpul posle šest kola Premijer lige zauzima treće mesto, a na poslednja tri meča u domaćem šampionatu osvojio je svih devet bodova.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.